SLA3D
Slovenská lukostrelecká asociácia 3D

Prihlásiť sa
Hlavný partner SLA3D:

Pozvánka na Hunting Archery CEC, Budapest

Vzhľadom k tomu, že SLA 3D je členom HDH-IAA, dostali sme ako jej člen pozvánku pre 3 strelcov zo SR na loveckú exhibíciu do Budapešti s možnosťou finančnej výhry. Ubytovanie s raňajkami je hradené organizátorom.


Tu je pozvánka:

Dear All,

It is my pleasure to inform you that we have in last minute been able to finalize an agreement with „one with nature” world hunting exhibition and getting money to organize the Hunting CEC and represent hunting archery.

As you can see besides the medals and trophies for the first 3 (of 6 competitors) there will be money prices to win.

Accommodation with breakfast will be paid by organizer in Art Guesthouse. Please note that we can only host 1 archer/category from each country so it is up to you to choose, apply/register your archers.

If no one is registered by you before 17-th of September your places will be allocated to other countries.

Duration of competition 2-3 October 2021.

• 4. IAA HUNTING STYLES DEFINED • No classes (age groups) or genders are considered as separate category. • 4.1 Recurve Hunter (RH) • Men and Ladies: Any type of recurve bow, any type of arrow shaft. • 4.2 Compound Hunter (CH) • Men and Ladies: Any type of compound bow, any type of arrow shaft. • 4.4 Traditional Hunter (TRH) • Any traditional (no window) type bow, wood or any type of arrow shaft.

HDH.png

Sebastian Vánky


Pravidlá pre Hunting archery nájdete tu: https://drive.google.com/file/d/112ti3cx-G7cllBbHiVYzOb7ryDjfjP4a/view


Vzhľadom k tomu, že sa v SLA 3D venujeme najmä lukostreľbe, nemám predstavu, či niekto z našich členov sa venuje aj loveckej lukostreľbe a mal by záujem zúčastniť sa uvedeného podujatia, tak ma prosím kontaktujte čím skôr. Prihlásiť musím záujemcov do 17.9.2021. Mal by sa zúčastniť najlepší z daných záujemcov, na výbere sa potom navzájom dohodneme.

Peter Málek - predseda SLA 3D
email: malek(zavinac)archery3d.sk

Posted in Dôležité on sep 07, 2021

Odporúčame:
Sme členmi
European archery association 3D


Partnerské organizácie
Česká 3D lukostřelba