Dvojdňový lukostrelecký 3D Maratón Utekáč 1. ročník
14.07.2018 - 15.07.2018 Utekáč Pozvánka

Prihlásenie:

Na súťaž je možné prihlásiť sa do 10.07.2018 - 23:55, online odhlásenie je možné len do 11.07.2018 - 23:55
Na súťaž je obmedzený maximálny počet súťažiacich na 250

Organizátor:

Lukostrelecký a paintbalový klub ELÁN
Riaditeľ súťaže - Michal Velčík
Hlavný rozhodca - Michal Velčík
Pomocný rozhodca - Ivan Hajko, Martina Labudová

Adresa:

Utekáč, okres Poltár, Slovensko

Mapa:

GPS: 48.361, 19.4817


Otvoriť mapu

Pravidlá:

Lukostrelecký klub ELÁN Vás pozýva na 1. ročník dvojdňového 3D lukostreleckého maratónu Route 66 v obci Utekáč

Všetci, ktorí si chcú spraviť krásny pohodový víkend pri 3D lukostreľbe, na chvíľu spomaliť v tomto rýchlom živote a oddýchnuť si, načerpať nové sily ale i dobre zašportovať a posedieť s priateľmi lukostrelcami večer pri ohni sú vítaní. Pretek je určený pre hobby ako aj skúsených súťažných lukostrelcov a bude pripravený v najvyššej kvalite podobnej pretekom slovenského pohára v 3D lukostreľbe. Bude vytvorená aj nová kategória hobby pre tých, ktorí s lukostreľbou ešte len začínajú s prispôsobenými vzdialenosťami a náročnosťou. No tým najdôležitejším nebudú body, umiestnenia a medaile, ale možnosť stráviť príjemný čas s priateľmi lukostrelcami v krásnom prostredí, dobre si zastrieľať a na chvíľu zažiť príjemný a pohodový víkend, kedy sa netreba nikam náhliť a naplno môcť prežívať každú chvíľu. Pre tých, ktorí radi stanujú, je tu aj možnosť stráviť víkend na horách v stane priamo uprostred 3D trate (od piatka do nedeľe). Pripravených pre Vás máme niekoľko zaujímavých doplnkov preteku ako je stánok s kvalitnou kávou z rôznych častí sveta, stánok vinára z vínnej cesty a ochutnávka vín ako súčasť večerného programu, ľudová hudba v doprovode lokálnych heligónkárov, ochutnávka lokálnych BIO - syrov s možnosťou zakúpenia, bufet s nealko aj čapovaným pivom a bufetovým občerstvením počas trvania preteku. Pre deti je tu aj 30 metrová zip dráha a šmykľavka zdarma :)

3D Maratón Route 66 je dvojdňový 3D lukostrelecký pretek pre všetkých lukostrelcov, kde bude 66 terčov zvierat umiestnených v ihličnatom aj listnatom lese a na lúkach v krásnom horskom prostredí.

deň 14.07.2018 - dva paralelné 3D lovecké okruhy, každý s 22 terčami (spolu 44 terčov)

deň 15.07.2018 – strelci strieľajú jeden 3D okruh s 22 terčami

 

 

Pravidlá: 

Vychádza sa z pravidiel HDH IAA s nasledovnými úpravami: strieľať sa bude jeden šíp na 3D zviera s možnými bodovými zásahmi 11/10/8/5/0 a v prípade netrafenia terča nasleduje opravný šíp s možnými bodovými zásahmi 4/4/3/1/0. maximálny čas na výstrel: 90 sekúnd, (120 sekúnd s opravným šípom) Maximálny počet ľudí v skupine je 6 kvôli plynulosti preteku, rovnako maximálne štyria strelci v jednej skupine (CU, HU). Strieľať môžu z kolíka aj dvaja strelci naraz, ak to terén umožní. Maximálna strelecká vzdialenosť pre kladkové luky a OL je 45 metrov (červený kolík). Pre ostatné kategórie je 27 metrov (modrý kolík), deti do 15 metrov (biely kolík). Bude vytvorená kategória HOBBY – veteráni, dospelí a kadeti, ktorí strieľajú z luku menej ako 1 rok a nie sú zaregistrovaní v SLZ alebo SLA, budú strieľať z maximálne 15 metrov (biely kolík). Sú prispôsobené aj vzdialenosti vzhľadom na kategórie luku a veku (nižšie v pozvánke). Rozhodca bude zvlášť pre každý okruh. Kontrola náradia pri registrácii pred pretekom. Strelec, ktorý bude viditeľne pod vplyvom alkoholu bude z preteku vylúčený. Všetci štartujú na vlastné riziko a sú povinní dodržiavať pokyny organizátora.

Organizátor preteku: Lukostrelecký klub ELÁN

Vedúci preteku a hlavný rozhodca:  Michal Velčík

Rozhodcovia: Ivan Hajko, Martina Labudová

Miesto:

obec Utekáč, okres Poltár

okolie horskej chaty v kopcovitom teréne, lúky, pasienky, les

súradnice 48°36′10″S 19°48′17″V

Program:

14.07.2018 (sobota)

8:00 - 10:00 registrácia, tréning, kontrola náradia

10:00 -10:15 zahájenie súťaže

10:30 - 13:00 prvý okruh (22 terčov)

13:00 - 14:30 obed

14:30 - 17:00 druhý okruh (22 terčov)

Sobota 14.7. po 44 terčoch je cca od 18:00 večerný program:

Ľudová hudba (budú hrať a spievať lokálni heligónkári )

varenie gulášu (treba si objednať vopred, aj pre sprevádzajúce osoby, cena je 2 €/ osobu)

bufet s nealko aj alkoholickými nápojmi po celý večer

stánok s kvalitnými kávami z rôznych častí sveta

ochutnávka vín s možnosťou zakúpenia

ochutnávka lokálnych bio syrov s možnosťou zakúpenia (kozí, kravský, ovčí)

strelci môžu naďalej využívať strelnicu

15.07.2018 (nedeľa)

8:00 - 9:00 tréning

9:30 - 12:00 okruh (22 terčov, okruhy budú dva, ale strelci budú strieľať už len jeden okruh ako v prvý deň)

12:00 - 13:00 obed

13:00 - 13:30 ak bude záujem, bude ústupovka

13:30 - 14:30 vyhodnotenie 3D maratónu

Štartovné:

dospelí (18+) a veteráni (50+): 30 €

kadeti (13-17): 22 € (Rozhodujúci je vek, ktorý má strelec k 1.1.2018)

deti (do 12r.): 14 € (Rozhodujúci je vek, ktorý má strelec k 1.1.2018)

v cene je občerstvenie na trati (pitný režim), obed v sobotu / nedeľu (kura s ryžou / rezeň so zemiakmi). Pri prihlásení je potrebné nahlásiť aj dodatočný obed pre každú sprevádzajúcu osobu !

Divízie lukov, do ktorej sa môžete prihlásiť a vysvetlenie k strieľaným vzdialenostiam:

- PBHB -tradičné jazdecké luky /primitívne luky bez výrezu na uloženie šípu – maďarský luk, mongolský, skítsky,-jazdecký luk/ len drevené šípy sú povolené v tejto kategórii

- Longbow (dlhý anglický priamy luk, aj s výrezom aj bez) len drevené šípy (ak sú iné šípy, napr. dural/karbón, tak je to už kategória TRRB)

- Olympijský luk /športový  reflexný luk so zameriavačom

- Kladkový luk (HU  - lovecký KL, krátky stabilizátor, lovecký zameriavač alebo CU – môže byť so šošovkou v zameriavači, dlhý stabilizátor), v prípade malého počtu strelcov jednej alebo inej kategórie sa tieto spájajú

- BB – holý luk bez stabilizátorov a zameriavačov /športový reflexný alebo lovecký luk bez zameriavača/ kovový stred luku, alebo aj drevený stred s opierkou a základkou, závažie

- TRRB tradičný reflexný luk (len drevený stred, plastová základka alebo výstelka, bez závaží, akékoľvek šípy)

 

 

Strelecké vzdialenosti podľa kategórie luku a veku

1/ deti do 12r. vrátane (ešte nemali 13 rokov k 1.1.2018) všetky kategórie strieľajú z najkratších vzdialeností (biely kolík), maximálna strelecká vzdialenosť je 15m vrátane detí do 12r. so zameriavačom (aj kladkový luk)

2/ tradičné luky, PBHB, longbow a holé luky BB strieľajú zo strednej vzdialenosti (modrý kolík), maximálna vzdialenosť je 27 metrov. Aj a kadeti a juniori od 13+ rokov do 17 rokov.

3/ olympijské luky so zameriavačom juniori (16+), dospelí a veteráni strieľajú z najdlhších vzdialeností (červený kolík). Deti 13 až 15 rokov (ešte nemali 16 k 1.1. 2018) olympijský luk strieľajú z modrého kolíka.

4/ kladkové luky všetky kategórie strieľajú z najdlhších vzdialeností (červený kolík). Maximálna vzdialenosť je 45 m. Kadeti 16-17 rokov strieľajú z červeného kolíka. Kadeti kladkový luk 13-14 rokov strieľajú z modrého kolíka. Kladkový luk 15+ rokov strieľajú z červeného kolíka .Rozdhodujúci je vek aký mali k 1.1.2018.

5/ nová kategória HOBBY (neregistrovaní strelci (v SLZ a SLA) do 1 roka skúseností s lukostreľbou) nezávisle od typu luku kadeti aj dospelí strieľajú od bieleho kolíka (všetky terče budú do 15 metrov),

 

Občerstvenie:

-  v sobotu ráno bude pri registrácii občerstvenie

-  v sobotu aj v nedeľu ráno bude zabezpečený dovoz čerstvého pečiva z pekárne, ktoré si môžete zakúpiť

na hlavnom stanovisku bude po celý čas k dispozícii bufetový stánok a čapované pivo

obed sobota aj nedeľa - v cene štartovného

občerstvenie na trati - voda (v cene štartovného)

guláš v sobotu večer – je potrebné objednať vopred (cena je 2 Eur)

Ubytovanie a parkovanie:

ubytovanie je možné v okolitých obciach v penziónoch, onedlho uverejníme ich zoznam s tel. číslami

stanovanie je možné bezplatne priamo na mieste súťaže

parkovanie je 800 metrov od miesta konania súťaže, výstup pešo s miernym stúpaním

Prihlásenie na súťaž:

Prihlásiť sa môžete cez prihlasovací formulár, ktorý Vám príde do emailu (ak ste v našej databáze), alebo registrovaní strelci na stránke www.archery3d.sk. Ak Vám link na prihlásenie neprišiel, napíšte nám na    luk@luk.sk a pošleme Vám ho.

môžete si nahlásiť aj 3 ďalších členov skupiny, s ktorými chcete strieľať, posnažíme sa, aby ste mohli byť spolu 4 v skupine. Ďalší dvaja členovia skupiny, musia však byť, kvôli objektívnosti, z iného klubu. Maximálny počet ľudí v skupine je 6. Strelci budú teda predbežne rozdelení do skupín už pred pretekom.

počet strelcov je limitovaný na 250

registrácia je záväzná a je možné ju zrušiť telefonicky (0910 90 90 88) alebo emailom na luk@luk.sk alebo odhlásením sa zo zoznamu účastníkov preteku na stránke SLA3D do 12. júla do 20:00. V prípade, že sa súťažiaci súťaže nezúčastní a neodhlásil sa včas, zaväzuje sa zaplatiť organizátorovi do 14 dní po preteku náklady na obedy (10 Eur/osobu) za každého registrovaného strelca ako aj doprevádzajúce osoby, ktoré sú pre neho/nich zabezpečené (Organizátor s obedmi pre registrovaných aj doprevádzajúce osoby počíta a tieto sa objednávajú u externého dodávateľa, ktorý zabezpečuje vopred suroviny v danom množstve).

Doplnkové informácie:

vyhodnocuje sa kategória, v ktorej sú zastúpení aspoň 4 strelci, ak nie je dosť strelcov, tak sa kategórie spájajú kvôli vyhodnoteniu (napr. veteráni s mužmi, ženy s mužmi, HU s CU atď)

zdravotná služba zabezpečená

parkovisko na autá v dedine bude strážené (odporúčame ale nenechávať si drahé veci v aute)

stanovanie je bezplatné (smeti si každý zoberie so sebou), možnosť stanovať už od piatku 13.júla

strelnica na tréning bude k dispozícii od piatku 13.júla do ukončenia preteku

strelec, ktorý bude viditeľne pod vplyvom alkoholu bude z preteku vylúčený

deti do 12 rokov sa môžu preteku zúčastniť len v sprievode doprevádzajúcej osoby

v sobotu aj v nedeľu ráno bude zabezpečený dovoz čerstvého pečiva

Divízie:

HU, CU, TRLB, TRRB, OL, BB, PBHB

Vekové kategórie:

Deti, Kadet, Senior, Veterán

Štartovné:

Do kolonky "pocet obedov pre sprevádzajúce osoby" uvedie:

počet obedov len pre sprevádzajúce osoby ako obed 1x, obed 2x atď (ak nie sú sprev. osoby, nepíše obed) ak má záujem o guľáš na sobotu večer (2 Eur), dopíše guľáš 1x  (ak nemá záujem o guľáš v sobotu večer, nepíše guľáš) ak má záujem o guľáš na sobotu večer (2 Eur) aj pre sprevádzajúce osoby, dopíše guľáš 2x/3x atď

Program:

Ocenenie:

Ubytovanie:

1. Penzión Kokava, Štúrova 2, 950 05 Kokava nad Rimavicou 

(voľné len noc z 13 na 14.7)

kont.osoba: p. Katreniak

tel.č.: +421 907 81 65 62

http://www.penzion-kokava.sk/

posledné izby: 2 x 3 lôžková (spoločné sociálne zariadenie), ideálne pre skupiny 3-6 ľudí

cena: od 13  € osoba/noc

vzdialenosť od súťaže: 5 km

heslo: 3D maratón (lukostrelci)

2. Chata Hámor (voľné len noc zo 14 na 15 júl)

Kokava nad Rimavicou

kontaktná osoba: Renáta Žitňáková

tel. č. +421 47 429 31 14; 0905 81 10 55

http://www.chatahamor.sk/

možnosť ubytovania pre: 80 ľudí

12 € osoba/noc

vzdialenosť od súťaže: 9,5 km

heslo: 3D maratón (lukostrelci)

3. Penzión Family (voľné aj noc z 13 na 14.7 aj 14 na 15.7)

Kokava nad Rimavicou - Línia

tel. č. +421 908 60 44 44; +421 47 429 57 70

www.penzionfamilykokava.sk

možnosť ubytovania pre: 45-55 ľudí

14 € osoba/noc

vzdialenosť od súťaže: 15 km

heslo: 3D maratón (lukostrelci)

4. Privát Kokava nad Rimavicou 1315/29

(voľné aj noc z 13 na 14.7 aj 14-15.7)

kontaktná osoba: p. Pisoň

tel. č. +421 47 429 31 35; +421 918 39 21 19

možnosť ubytovania pre: pre  11 ľudí - najlepšie ak sa prihlási viac osob z  jedného klubu, alebo tí čo sa poznajú, resp. izby sú pre počet ľudí nasledovné (2,3,3,3)

12 € osoba/noc

vzdialenosť od súťaže: 7 km

heslo: 3D maratón (lukostrelci)

 

5. Chatka Kokava nad Rimavicou – Turistická dedina Línia 

(voľné aj noc z 13 na 14.7 aj 14-15.7)

kontaktná osoba: p. Gaštan

tel. č. 0905 12 64 48

možnosť ubytovania pre: 5 ľudí

60 € chata/noc + energie cca 5 € deň

vzdialenosť od súťaže:  terénne auto 4 km, bežné auto 16 km

heslo: 3D maratón (lukostrelci)

6. Turistická ubytovňa Vepor Klenovec

(voľné aj noc z 13 na 14.7 aj 14-15.7)

tel. č. 0910 924 350

www.ulicky.sk

možnosť ubytovania pre: 24 ľudí

7,33 - 13,33 € osoba/noc

vzdialenosť od súťaže: 15 km

heslo: lukostrelci

7. Chata Ipeľ Kokava nad Rimavicou, Línia

(voľné aj noc z 13 na 14.7 aj 14-15.7)

kont.osoba: Čanková

tel.č.: +421 905 71 43 20

cena od 10  € osoba/noc

vzdialenosť od súťaže: 15 km

heslo: 3D maratón (lukostrelci)

8. Hotel Royal *** a chatky v blízkosti hotelu

(voľné aj noc z 13 na 14.7 aj 14-15.7)

recepcia, rezervácie: Tel.: +421 (45) 5 320 176, Mobil: +421 917 769 347

http://www.hotelroyal.sk/sk/

izby hotel: 2 a 3 lôžkové (2 + 1 prístelka) od 55 € osoba/noc (vr. raňajok+1 hod. vstup do wellness)

chatky: 6-8 miestne (min. obsadenie chatky 4 ľudia) cena od 12 € osoba/noc

vzdialenosť od súťaže: 25 km

 

 

 

Iné:

Pozvánka:

Odporúčame:
Sme členmi
European archery association 3D Antidopingová agentúra
Máme členov v
World Archery European archery association 3D Slovenský lukostrelecký zväz
Partnerské organizácie
Česká 3D lukostřelba